VII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

Uczniowie klas IV – VII oraz II i III gimnazjum naszej szkoły w dniach 25 -29.09.2017r. uczestniczyli w akcji VII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia organizowanej pod hasłem ,,Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają”. Akcja miała na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia. Uczniowie, którzy w czasie wakacji zdążyli zapomnieć tabliczkę mnożenia, mieli okazję nadrobić zaległości. Dorośli mogli popisać się przed dziećmi doskonałą znajomością trudnych przykładów mnożenia.

Program akcji:

25-28.09. 2017r. – przypomnienie tabliczki mnożenia- w domu, w szkole.

29.09.2017r. – szkolny konkurs o tytuł „Mistrz Tabliczki Mnożenia”.

W konkursie brali udział wszyscy uczniowie naszej szkoły. Do II etapu przeszli uczestnicy, którzy udzielili wszystkich poprawnych odpowiedzi. W III etapie uczniowie rozwiązywali przykłady z tabliczka mnożenia ,,na czas”. Uczeń, który najszybciej i bezbłędnie poradził sobie z tabliczką mnożenia otrzymał tytuł Mistrza Tabliczki Mnożenia.

Wyniki konkursu są następujące:
I miejsce – tytuł Mistrz Tabliczki Mnożenia Jakub Paczkowski uczeń klasy II gimnazjum
II miejsce – tytuł Wicemistrz Tabliczki Mnożenia – Klaudia Glinka, uczennica klasy VI
III miejsce – Adrianna Pałubińska uczennica klasy VI
IV miejsce – Krzysztof Paczkowski uczeń klasy IV.

W ramach obchodów VII Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia na szkolnych korytarzach pojawili się eksperci z tabliczki mnożenia, którzy sprawdzali znajomość mnożenia wśród naszych uczniów a za prawidłową odpowiedź rozdawali słodkości.

W/w eksperci zawitali również do urzędów i instytucji znajdujących się w Czerwonce i zapytali o znajomość tabliczki mnożenia dorosłe osoby.

Katarzyna Zielińska, Małgorzata Napiórkowska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *