Święto Pieczonego Ziemniaka

We wtorek 17 października 2017 r. klasa III gim. zorganizowała Święto Pieczonego Ziemniaka. Wzięło w nim udział 23 uczniów wspomnianej klasy.

O godz. 8.00 pod opieką p. Jolanty Olkowskiej i p. Andrzeja Śledziewskiego uczestnicy pieszo wyruszyli do miejscowości Janopole. Po około półtoragodzinnym spacerze grupa dotarła do celu. W Janopolu na malowniczej polanie na uczniów czekali Państwo Szelugowscy, dziadkowie Damiana, ucznia klasy III. Ci Państwo pełnili rolę gospodarzy. Pan Jan doglądał ogniska i zadbał o doskonale wypieczone ziemniaki, Pani Aurelia częstowała gości herbatą i ciastem. Później przyszedł czas na pieczenie kiełbasek, w które zaopatrzyła uczestników Pani Mariola Karpińska, mama Darii, uczennicy klasy III. Wszyscy ochoczo zabrali się do opiekania kiełbasy. Co z tego, że niektóre kiełbaski lądowały w ognisku i trzeba było ponownie wziąć się do tej czynności? Gdy wszyscy zaspokoili głód, zabrali się do aktywności ruchowych. Jedni próbowali sił przeciągając linę, inni postanowili wykazać się sprytem i szybkością, więc współzawodniczyli w grze zwanej ,,palantem”. Zacięta walka dwóch drużyn szale zwycięstwa przechylała to na jedną to na drugą stronę.

Gdy zbliżała się 13.00, przyszedł czas na podziękowanie gospodarzom za wspaniałą gościnę, życzliwość i wyrozumiałość. Grupa radośnie ruszyła w drogę powrotną. Wędrówka zakończyła się o godz. 14.00 przy budynku szkoły w Czerwonce.

Rozmowy między uczestnikami, ich opinie na temat Święta Pieczonego Ziemniaka świadczą, że był to czas niezapomnianych wrażeń.