Eliminacje Gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej

Dnia 20 lutego 2018 r. w Szkole Podstawowej im. Marii Konopnicki w Czerwonce zostały przeprowadzone eliminacje gminne XLI Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”. W grupie młodszej wzięło udział 23 uczniów, w starszej 18 uczniów.
Jury eliminacji gminnych:
1. Jarosław Janiszewski
2. Dariusz Szczygielski
3. Katarzyna Ambroziak
4. Agnieszka Lewaśkiewicz
5. Beata Ciok

Po dokonaniu oceny prac pisemnych zakwalifikowano do finału:

I grupa wiekowa młodsza

Miejsce I – Kinga Dybikowska
Miejsce II – Julia Okrąglińska
Miejsce III- Sebastian Ciok

Nagrody rzeczowe zostały ufundowane przez Wójta Gminy Czerwonka. Celem konkursu jest popularyzowanie przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej. W szczególności służy popularyzowaniu wśród dzieci i młodzieży znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym, wiedzy na temat techniki pożarniczej, organizacji ochrony przeciwpożarowej oraz historii i tradycji ruchu strażackiego.

Agnieszka Lewaśkiewicz