Żywa lekcja historii w kl. VII

W dniu 15.10.2018 roku miała miejsce w kl. VII żywa lekcja historii w terenie. Uczniowie odwiedzili miejsca pamięci narodowej w Gminie Czerwonka:
1. Grób Saperów na Cmentarzu Parafialnym w Czerwonce.
2. Mogiłę pomordowanej przez okupantów hitlerowskich ludności cywilnej na Wąskim Lesie w Sewerynowie.

Uczniowie pod opieką nauczyciela historii, pana Dariusza Krupińskiego, odwiedzili te miejsca przy okazji obchodów 100-lecia niepodległości. Przy okazji zostało odświeżone wiele informacji historycznych z wydarzeń jakie miały miejsce w tej gminie i okolicach na przestrzeni dziejów, poczynając od pierwszej pisanej wzmianki o Czerwonce z 1402 roku poprzez burzliwe wydarzeniach wyzwolenia okolic w styczniu 1945 roku a skończywszy na informacjach o powstaniu Solidarności Rolników Indywidualnych i pierwszych wolnych wyborach w 1990 roku.

Uczniowie uczcili pamięć lokalnych bohaterów, zapalając znicze na ich miejscach wiecznego spoczynku. Wszyscy wrócili z tej lekcji w terenie bogatsi o wieli informacji historycznych, jakie miały miejsce w Naszej Małej Ojczyźnie.

Krupiński Dariusz