Koncert mikołajkowy w Warszawie

30 listopada uczniowie klasy V, VI, VII oraz VIII po raz kolejny wybrali się na koncert mikołajkowy do Warszawy. Łącznie na koncert pojechało 52 uczniów oraz opiekunowie: K. Zielińska, K. Kordowska, H. Żebrowska, B. Szczygielska, M. Marcińczyk.

Koncert Mikołajkowy pod hasłem -5 złotych minut ratujących życie zorganizowany przez Fundację Prometeusz promuje wśród młodzieży ideę udzielania pierwszej pomocy. W tym roku na koncercie bawiliśmy się przy muzyce Filipa Lato, Marty Gałuszewskiej, wystąpił również zespół Zouzy, Baranowski, 4Dreams, a także formacja taneczna Flex oraz iluzjonista Maciej Pol. Koncert zakończył się pokazem laserów.

Po koncercie udaliśmy się na Lotnisko Fryderyka Chopina, aby z tarasu widokowego obserwować startujące i lądujące samoloty. Następnym punktem programu była wizyta w Funescape – pokoje zagadek. Tam zostaliśmy podzieleni na 8 grup i naszym zadaniem było wydostać się z zamkniętego pokoju w czasie 1 godziny. Każdy pokój był o innej tematyce,
m.in.Przeszłość zaczyna się dziś, Pokój którego nie ma, Polski skarbiec, Bezludna wyspa, Przygoda na dnie oceanu, Mistrz Zen, Rytuał i Klaun w krzywym zwierciadle. Wszystkim grupom udało się rozwiązać zagadki i wykonać czasami trudne zadania. Pokoje zagadek dostarczyły uczniom wiele emocji i wrażeń. Dobry humor i dyskusje jakie kto miał zadania w pokoju trwały jeszcze podczas powrotu autokarem do domu.

Małgorzata Marcińczyk