Narodowe Czytanie 2019

Para prezydencka, chcąc popularyzować czytelnictwo, od kilku lat zachęca wszystkich do wzięcia udziału w Narodowym Czytaniu. Na ten rok zaproponowała czytanie nowel polskich. Taka akcja odbyła się także w naszej szkole, a przygotowaliśmy ją razem z Bibliotekę Publiczną – Centrum Kultury. Na Narodowe Czytanie wybraliśmy nowelę Dym, którą napisała patronka naszej szkoły – Maria Konopnicka.

Punktualnie o godzinie 12.00 dyrektor szkoły Zbigniew Załęski odczytał list pary prezydenckiej i przybliżył zebranym ideę Narodowego Czytania. Uczniowie mogli też poznać historię powstania noweli Dym i obejrzeć krótki film o życiu i twórczości pisarki – Marii Konopnickiej. Następnie Wójt Paweł Kacprzykowski, dyrektor szkoły, nauczyciele, uczniowie klasy VIII, pracownicy Urzędu Gminy i placówek podległych, rozpoczęli czytanie noweli Dym.

Uczniowie naszej szkoły w niezwykłym skupieniu uczestniczyli w zaproponowanym na tę okazję programie. Na koniec zebrani otrzymali upominki zakupione przez dyrektora Biblioteki Publicznej – Paulinę Lewandowską.

M. Kiełczewska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *