Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

W dniu 4 października 2019r. obchodziliśmy w naszej szkole IX Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia, jest to międzynarodowa akcja, w którą zaangażowało się 5862 szkoły. W tym dniu ludzie z całego świata uświadamiają innym iż znajomość tabliczki mnożenia jest niezbędna w życiu codziennym, udowadniają, że można uczyć się jej z przyjemnością, a jej znajomość owocuje.

Dzień Tabliczki Mnożenia odbywa się pod nazwą ,”Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają” i ma na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia. Uczniowie, którzy w trakcie wakacji zdążyli zapomnieć tabliczkę mnożenia, mają okazję nadrobić te zaległości. Dorośli mogą popisać się przed dziećmi doskonałą znajomością trudnych przypadków mnożenia. Osoba, która w tym dniu zda egzamin ze znajomości tabliczki mnożenia uzyskuje tytuł: ,,Ekspert Tabliczki Mnożenia”.

W naszej szkole zostały przeprowadzone przez Komisję Egzaminacyjną egzaminy z tabliczki mnożenia dla wszystkich uczniów. Do egzaminów przystąpiło 84 uczniów z klas III- VIII. Uczniowie mieli okazje odświeżyć sobie niezbędną wiedzę oraz w dniu święta zmierzyć się z łamigłówkami matematycznymi, które cieszyły się dużym zainteresowaniem.

W wyniku przeprowadzonego egzaminu zostali wyłonieni zwycięzcy, którzy otrzymali tytuł Mistrza Tabliczki Mnożenia:

Zuzanna Olkowska -klasa III
Emilia Pałubińska – klasa Va
Krzysztof Paczkowski– klasa VI
Amelia Włodarczyk – klasa VII
Adrianna Pałubińska – klasa VIII

Pan Dyrektor Zbigniew Załęski podziękował wszystkim za aktywny udział w tym dniu, zwycięzcom wręczył nagrody, a pozostałym uczestnikom – drobne upominki.

Po uroczystym wręczeniu nagród Patrol Egzaminacyjny wraz z Koordynatorem udał się na spacer po szkole: do sekretariatu szkoły, świetlicy szkolnej, przedszkola, pokoju nauczycielskiego, jak i po najbliższej okolicy: do Urzędu Gminy, GOPSu, Ośrodka Zdrowia, Biblioteki Gminnej, apteki oraz sklepu, gdzie przepytał ze znajomości tabliczki mnożenia osoby dorosłe. Wyzwanie postawione przez uczniów podjęły wszystkie spotkane osoby, zdały egzamin i otrzymały tytuł eksperta.

Obchody Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia wzbudziły w uczniach wiele pozytywnych emocji, wspólna zabawa zachęciła ich do dalszej nauki, a matematyczne święto na długo zostanie w ich pamięci.

Gratuluję wszystkim „Ekspertom Tabliczki Mnożenia”, dziękuję uczniom i nauczycielom, którzy włączyli się w organizację tego dnia.

Koordynator akcji – nauczyciel matematyki
Katarzyna Zielińska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *