Wycieczka krajoznawcza kl. V

W dniu 22.10.2019 roku odbyła się pod kierunkiem nauczyciela geografii Dariusza Krupińskiego piesza wycieczka pod nazwą “Lekcja geografii w terenie”. Opiekunem grupy składającej się z klas Va i Vb była także pani Beata Ciok.

Uczniowie ćwiczyli w terenie orientowanie i czytanie mapy topograficznej. Rozpoznawali także formy ukształtowania terenu. Najwięcej emocji wzbudziło zadanie określenia miejsca aktualnego znajdowania się i orientowania mapy wg obiektów. Dzieci udoskonaliły w ten sposób wiedzę i umiejętności zdobywane podczas tradycyjnych lekcji w klasie.

Wystarczyło także czasu na relaks na łonie natury czyli piknik w lesie oraz zbieranie grzybów. W ten sposób piątoklasiści uczyli się rozpoznawania grzybów.

Wszyscy wzbogaceni w barwne wrażenia, nowe umiejętności oraz znalezione zbiory grzybów wrócili zadowoleni z tego jesiennego wypadu w teren.

D. Krupiński