Wycieczka do Torunia

W czwartek 24 października 2019 r. – 44 uczniów z klasy Va, Vb, VI, oraz VIII wraz z wychowawcami p. H. Żebrowską, p. K. Kordowską, p. Małgorzatą Marcińczyk oraz p. Andrzejem Śledziewskim udało się na wycieczkę do Torunia. Po drodze zatrzymaliśmy się w Golubiu – Dobrzyniu, aby podziwiać zamek krzyżacki i panoramę miasta. Naszą wizytę w Toruniu rozpoczęliśmy od Planetarium, gdzie obejrzeliśmy seans pt. ,,Wirująca Ziemia”. Następnie z Panią Anią – naszą przewodniczką udaliśmy się na zwiedzanie starego miasta. Widzieliśmy mury obronne, krzywą wieżę, gotycki ratusz, ruiny zamku krzyżackiego oraz miejsca związane z Mikołajem Kopernikiem. Kolejnym punktem naszego programu była wizyta w Muzeum Piernika oraz udział w warsztatach pod okiem Mistrza Piernikarskiego i Wiedźmy Korzennej, gdzie uczniowie poznali rytuały związane z wypiekiem piernika. Wszyscy doskonale się bawili , każda klasa otrzymała List Czeladniczy, a na pamiątkę, każdy uczestnik otrzymał własnoręcznie wykonany piernik. Był również czas na posmakowanie toruńskich specjałów a także zakup pamiątek. Mimo późnej pory i zmęczenia w autokarze panowała wspaniała atmosfera, słychać było śmiech, rozmowy i śpiew.

Małgorzata Marcińczyk