Udział w akcji “Szkoła pamięta”

30 października 2019 roku uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej w Czerwonce uczestniczyli w akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej pod hasłem „Szkoła pamięta”. Uczniowie naszej szkoły w tym dniu odwiedzili lokalne miejsca pamięci. Podczas wyjścia posprzątali zapomniane groby i zapalili znicze. Uczniowie udali się na „Wąski Las”, gdzie znajduje się zbiorowa mogiła około 500 chorych i starców zamordowanych przez hitlerowskiego okupanta 12 lutego 1940 roku w czasie II wojny światowej. Podczas drogi powrotnej uczniowie klasy VIII odnaleźli w lesie pozostałości cmentarza, na którym spoczywa ludność pochodzenia niemieckiego mieszkająca przed wojną we wsi Sewerynowo. Udział w akcji dla uczniów naszej szkoły był lekcją historii, patriotyzmu i pamięci o tych, którzy odeszli.

A. Śledziewski

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *