Pokaz historyczny poświęcony II wojnie światowej

18 listopada 2019 r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w pokazie historycznym poświęconym II wojnie światowej. Prowadzący opowiadali o walce Polaków z okupantem, organizacji polskiego ruchu oporu oraz funkcjonowaniu Polskiego Państwa Podziemnego. Duże zainteresowanie wśród uczniów wzbudziła prezentacja umundurowania i uzbrojenia polskich formacji zbrojnych walczących podczas II wojny światowej. W trakcie pokazu uczniowie mogli obejrzeć repliki broni i przymierzyć mundury z epoki. Pokaz był ciekawą lekcją, która przybliżyła uczniom historię znaną dotychczas tylko z podręczników. Uczestnictwo dla uczniów nie wiązało się z odpłatnością, serdecznie dziękujemy kierownictwu Biblioteki Publicznej – Centrum Kultury w Czerwonce za wsparcie finansowe.

A. Śledziewski