Spotkanie z funkcjonariuszami PSP w Makowie Mazowieckim

W czwartek 5. grudnia w naszej szkole odbyło się spotkanie z przedstawicielami Straży Pożarnej w Makowie Mazowieckim. Uczniowie uczestniczyli w spotkaniu w dwóch grupach.
Pierwsza to uczniowie klas 0-3. Tematem przewodnim spotkania było omówienie zachowań dzieci w sytuacjach niebezpiecznych. Uczniowie przypomnieli numery alarmowe, z których należy skorzystać w takich przypadkach. W związku ze zbliżającą się zimą druhowie strażacy przypomnieli o zachowaniu bezpieczeństwa na lodzie, zwłaszcza na zbiornikach wodnych.
W grupie uczniów z klas 5-8 została uwzględniona szersza tematyka – uczestnicy dowiedzieli się o wielu sytuacjach niebezpiecznych i uczyli się zasad udzielania pomocy przedmedycznej (zasłabnięcie, omdlenie, wypadek). Uczniowie mieli możliwość zastosowania resuscytacji krążeniowo-oddechowej oraz zobaczyli działanie aparatu AED. Spotkanie urozmaiciły filmiki z autentycznych akcji ratowania życia ludzkiego.

E. Kluczek