“Zaelektryzowana” szkoła

19 grudnia 2019r. naszą szkołę odwiedziła dwuosobowa grupa animatorów o nazwie ,,Zelektryzowani’’. Miłośnicy nauki, w ciekawy i atrakcyjny sposób przybliżyli nam tajniki chemii i fizyki. W pokazie wzięli udział przedszkolaki oraz uczniowie klasy I-VIII. Podczas tej niecodziennej lekcji nasi goście zaprezentowali widowiskowe eksperymenty i doświadczenia naukowe z dziedziny chemii i fizyki. Wśród nich znalazły się: doświadczenia z ciekłym azotem, wybuchowa zabawa z wodorem oraz powstawanie wirów pierścieniowych. Różnorodne rekwizyty i substancje sprawiły że obserwatorzy mogli poczuć się jak w prawdziwym laboratorium. Eksperymenty przysporzyły uczniom wiele śmiechu, zwłaszcza ten w którym sprawdzane były właściwości helu przy użyciu balonika, z jednoczesnym mówieniem różnych tekstów- ,,zmiana głosu’’. Panowie przekazali nam trudną wiedzę naukową z elementami humoru oraz zadbali o to, aby nikt na widowni się nie nudził. Co ważne, naukowcy zwrócili uwagę na kwestię bezpieczeństwa podczas pokazu – więc nie próbujcie tego w domu! Wierzymy w to, że pokaz doświadczeń pozostawi nie tylko miłe wspomnienia, ale również zainspiruje naszych uczniów do poszerzania wiedzy z zakresu nauk przyrodniczych.

K. Zielińska

Dziękujemy Wójtowi Gminy Czerwonka za sfinansowanie pokazu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *