Konkurs Ortograficzny o tytuł Mistrza Ortografii 2019/2020

Dnia 30.01 2020r. w Szkole Podstawowej w Czerwonce został zorganizowany Konkurs Ortograficzny, mający na celu sprawdzenie opanowania przez uczniów zasad ortografii polskiej, a tym samym wyłonienie spośród uczniów Mistrza Ortografii .

Konkurs przeznaczony był dla ucz. klas VII – VIII. Wzięło w nim udział 8 osób, reprezentantów każdej z klas. Uczniowie zmierzyli się z dyktandem ortograficznym i testem. Niezbędną umiejętnością uczestników konkursu była dobra znajomość zasad ortograficznych oraz interpunkcyjnych.

Po zmaganiach kandydatów komisja dokonała oceny, a tym samym wyłoniła zwycięzców. Miło nam ogłosić, że Mistrzem Ortografii Szkoły Podstawowej w Czerwonce w roku szkolnym 2019/2020 została:

Adrianna Pałubińska, ucz. klasy VIII

II miejsce zajęła: Zuzanna Paczkowska , ucz. kl. VIII

III miejsce zajęła: Klaudia Glinka z klasy VIII

Zwycięzcom gratulujemy i życzymy sukcesów

w kolejnych latach nauki.

Organizator konkursu: Małgorzata Kiełczewska