Lekcja geografii w terenie

W dniu 23.09.2020 uczniowie klas VIa i VIb wyszli na pieszą, całodzienną wycieczkę po najbliższej okolicy pod nazwą “Lekcja geografii w terenie” poprowadzoną przez nauczyciela Dariusza Krupińskiego. W czasie tej szczególnej lekcji uczniowie mieli możliwość przećwiczyć posługiwanie się mapą topograficzną okolic Czerwonki. Ćwiczone były umiejętności rozpoznawania form terenu w rzeczywistości i na mapie. Umiejętność określania kierunków za pomocą kompasu, obiektów w terenie oraz za pomocą położenia Słońca. Przy okazji powtórzono także umiejętność ukierunkowania mapy.

Na wycieczce znalazł się także czas na odpoczynek i relaks na łonie przyrody pod opieką wychowawców pani Kamilli Kordowskiej oraz Hanny Żebrowskiej.

Wszyscy wrócili zadowoleni z wyprawy, w tak przychylnych słonecznych okolicznościach pogodowych pierwszego dnia jesieni.

Dariusz Krupiński