Dzień Tabliczki Mnożenia

W dniu 5 października 2020r. obchodziliśmy w naszej szkole X Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia, jest to międzynarodowa akcja, w którą zaangażowało się w tym roku 5226 szkół. Ma ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Akcja jest okazją dla uczniów do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości po wakacjach. Natomiast dorośli mogą dać przykład dzieciom – pokazując swoją świetną znajomość trudnych przypadków mnożenia.

W naszej szkole zostały przeprowadzone przez Komisję Egzaminacyjną egzaminy z tabliczki mnożenia dla wszystkich uczniów. Do egzaminów przystąpiło 78 uczniów z klas III – VIII. Uczniowie mieli okazje odświeżyć sobie niezbędną wiedzę oraz w dniu święta zmierzyć się z łamigłówkami matematycznymi, które cieszyły się dużym zainteresowaniem.

W wyniku przeprowadzonego egzaminu zostali wyłonieni zwycięzcy, którzy otrzymali tytuł Mistrza Tabliczki Mnożenia:

Klasa III – Jakub Głażewski,

Klasa IV – Zuzanna Olkowska,

Klasa VIa – Magdalena Milewska,

Klasa VIb – Zuzanna Krupińska,

Klasa VII – Krzysztof Paczkowski,

Klasa VIII – Amelia Włodarczyk.

Zwycięzcy otrzymali nagrody książkowe, a pozostali uczestnicy słodkie upominki. Obchody Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia wzbudziły w uczniach wiele pozytywnych emocji, wspólna zabawa zachęciła ich do dalszej nauki, a matematyczne święto na długo zostanie w ich pamięci.

Katarzyna Zielińska

Agnieszka Lewaśkiewicz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *