Światowy Dzień Mycia Rąk

Wszyscy wiemy, jak ważne jest mycie rąk, ale mało kto wie, że 15 października z inicjatywy UNICEF obchodzony jest Światowy Dzień Mycia Rąk, by podkreślić ogromne znaczenie mycia rąk wodą i mydłem. To jedna z najbardziej efektywnych i dostępnych metod profilaktyki zdrowotnej. W naszym przedszkolu ten dzień obchodziliśmy 29 października. Od samego rana królowało mydło i woda. Przedszkolaki miały okazję zapoznać się z instrukcją prawidłowego mycia rąk, oraz zastosowały ją w praktyce. Dzieci obejrzały również filmik, na którym zobaczyły bakterie i zarazki pod mikroskopem. Tego dnia wykonaliśmy również kilka doświadczeń wykorzystując wodę i mydło. Bez wątpienia przedszkolaki dobrze wiedzą jak prawidłowo myć ręce i jakie ma to znaczenie dla ich zdrowia, a co najważniejsze w naszym przedszkolu zawsze o tym pamiętamy!

B. Pomiechowska
P. Królikowska
H. Mróz
A. Mroczkowska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *