Dzień Kredki

Powszechnie wiadomo, że kredki są najlepszymi przyjaciółmi każdego dziecka. Wprowadzają w świat kolorów, rysunku, rozwijają fantazję oraz wyobraźnię.
W naszym przedszkolu w tym dniu kredka znajdowała się w centrum naszych oddziaływań. Na początku wysłuchaliśmy piosenki pt.: „Kolorowe kredki”, a potem wspólnie zastanawialiśmy się: „co by było, gdyby nie było kolorów”. Przedszkolaki wykazały się dużą pomysłowością odpowiadając na pytanie. Następnie zamieniliśmy się w poszukiwaczy kolorów ukrytych w naszej sali. Wykorzystaliśmy kredki do układania różnych wzorów na kartce papieru. Wykonaliśmy także pracę plastyczną pt. ,,Kredka mój przyjaciel’’. Szary, listopadowy dzień był przepełniony kolorami tęczy!

B. Pomiechowska
P. Królikowska