Akcja “Razem na święta 2020”

Uczniowie klasy III przystąpili do akcji „Razem na święta 2020” ogłoszonej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej, której celem było niesienie pomocy innym i budowanie więzi wielopokoleniowych. Głównym zadaniem przystąpienia uczniów do przedsięwzięcia było wybranie i wykonanie wskazanych działań przez organizatora akcji. Uczniowie w domach z pomocą rodziców wykonali ozdoby i kartki świąteczne dla bliskich, znajomych, koleżanek i kolegów. Przez takie działania dzieci uczą się okazywania pomocy innym, pielęgnowania i przekazywania tradycji świątecznych pokoleniom oraz rodzinnych przygotowań do świąt, wykonywania ozdób, tak jak to robiły ich prababcie.

Anna Rostkowska