Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

Jestem uczennicą klasy VII. Po raz pierwszy brałam udział w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy. W dniu 27 stycznia 2021 r. wraz z Klaudią Sokół z klasy IV na godzinę 800 przyjechałyśmy do szkoły, aby przeprowadzić zbiórkę na WOŚP. Zaczęłyśmy od najmłodszych grup, czyli przedszkolaków, a skończyłyśmy na klasie III. Wszystkie dzieci chętnie brały udział w zbiórce, wrzucając pieniążki do puszki. W zamian otrzymywały od nas naklejki – serduszka WOŚP. Do akcji włączyli się również nauczyciele i pracownicy szkoły.

Przyjemnie jest uczestniczyć w wolontariacie i bezinteresownie pomagać we wspaniałej akcji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zachęcam wszystkich do udziału w tego typu zbiórkach.

Wiktoria Chodkowska

Zima, zima, zima, pada, pada śnieg…

Na taką pogodę dzieci czekały bardzo długo! Uczniowie klasy II, pod czujnym okiem wychowawczyni, oddali się iście śniegowemu szaleństwu. Zimowym zabawom nie było końca – dzieci urządzały zawody w rzucaniu śnieżkami do celu i budowały klasowego bałwana. Pomysłom nie było końca. Wspaniałe śnieżne kule cieszyły oko na boisku szkolnym, przypominając, ile pracy i trudu uczniowie włożyli w budowanie i toczenie ogromnych kul ze śniegu. Choć zmęczeni, to we wspaniałych humorach wróciliśmy do obowiązków lekcyjnych.

Wychowawca Beata Kęszczyk