Akcja “Dzieci uczą rodziców” – lekcja “Wirtualny Świat”

W pierwszym tygodniu lutego uczniowie klas 1-3 Szkoły Podstawowej w Czerwonce wzięli udział w kolejnych zajęciach z projektu “Dzieci uczą rodziców” pod hasłem  “Wirtualny Świat”.

Podczas lekcji dzieci dowiedziały się, co to jest internet, do czego może być wykorzystany, jak bezpiecznie z niego korzystać, jakie są ewentualne niebezpieczeństwa z tym związane. Wiedzą też, że najbezpieczniejsze jest korzystanie z internetu pod okiem rodziców. Internet dużo uczy, daje wiele możliwości, ale jest to też miejsce pełne zagrożeń, które czyhają na dzieci. Omówiono z uczniami zasady bezpieczeństwa w internecie. Oto one:
1. Chroń swoją prywatność!
2. Mów, jeśli jest coś nie tak!
3. Nie ufaj osobom poznanym w sieci!
4. Szanuj innych w sieci!
5. Korzystaj z umiarem z Internetu!
Wspólnie z wychowawczyniami uczniowie wykonali gazetkę na temat internetu na górnym korytarzu szkolnym.
Na koniec zajęć uczniowie pokolorowali kolorowanki i zabrali je do domu, aby zainicjować rozmowę z rodzicami na tematy omawiane na zajęciach.

Anna Rostkowska
Agnieszka Grochowska