Światowy Dzień Wody – Zróbmy szum wokół wody

W dniu 22 marca obchodzony jest Światowy Dzień Wody. Święto to zostało ustanowione przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w 1992 r. To święto ma przypominać, ze wielu mieszkańców naszej planety – obecnie ok. 785 mln osób cierpi z powodu braku dostępu do czystej wody pitnej.

Nasza szkoła przystąpiła do akcji Światowego Dnia Wody organizowanego z Polską Akcją Humanitarną pod hasłem ,,Zróbmy szum wokół wody”. Celem tej akcji jest szerzenie świadomości o tym, że dostęp do czystej wody pitnej to prawo człowieka.

Na lekcjach fizyki w dniach 22-23 marca uczniowie klas VII – VIII obejrzeli prezentację i film ,,Oszczędzanie to za mało” przygotowane z okazji tego dnia. Uczniowie dowiedzieli się m.in, co można robić, aby oszczędzać wodę. Po obejrzeniu filmu i prezentacji mieli za zadanie napisać krótką notatkę lub referat nt. „Znaczenie wody w życiu człowieka. Na koniec uczniowie wzięli udział w szkolnym: „Konkursie Wiedzy o Wodzie”.

Wyniki konkursu:
I miejsce – Amelia Włodarczyk – klasa VIII
II miejsce – Dawid Woźniak – klasa VII
III miejsce – Mikołaj Pszczółkowski – klasa VII

Wyróżnienia:
1. Julia Kluczek – klasa VIII
2. Wiktoria Chodkowska – klasa VII
3. Konrad Lipiński – klasa VII

Dla zwycięzców przewidziane są drobne nagrody i dyplomy, które zostaną wręczone na koniec roku. Gratuluję wygranym oraz dziękuję wszystkim za udział w całej akcji oraz w konkursie wiedzy o wodzie.

Katarzyna Zielińska