Projekt “Granie na ekranie. Młodzież w świecie gier cyfrowych”

W Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Czerwonce został zrealizowany projekt badawczo – edukacyjny ,,Granie na ekranie”. Organizatorem projektu była Fundacja LOTTO im. Haliny Konopackiej oraz Fundacja Dbam o Mój Zasięg.

Celem projektu było:
*podnoszenie kompetencji w zakresie bezpiecznego używania nowych technologii komunikowania,
* rozwijanie umiejętności oceny skutków korzystania z gier wideo,
* krytyczna ocena częstotliwości grania w różne typy gier,
* przygotowanie do planowania różnych czynności w ciągu dnia z uwzględnieniem aktywności cyfrowych,
* kształtowanie umiejętności odpowiedzialnego korzystania z mediów.

W ramach projektu uczniowie, nauczyciele i rodzice brali udział w szkoleniu pt. ,,Granie na ekranie. Młodzież w świecie gier cyfrowych”. W dniu 21.06.2021r w klasie IV na lekcji matematyki uczniowie obejrzeli prezentację ,,Człowiek w świecie gier cyfrowych”. Poznali korzyści z grania w gry oraz negatywne skutki nadużywania gier cyfrowych”. Na koniec wykonali qiuz sprawdzający swoją wiedzę na ten temat. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w lekcji i chętnie wypowiadali się na temat gier cyfrowych i swoich spostrzeżeń dotyczących czasu spędzania przy komputerze. Ponadto dwie uczennice z klasy VIA brały udział w szkoleniu dla młodych wolontariuszy oraz zaangażowały się w edukowanie społeczności szkolnej i lokalnej w obszarze wiedzy o odpowiedzialnym graniu w gry cyfrowe.

Koordynatorami projektu były Agnieszka Lewaśkiewicz, Hanna Żebrowska i Katarzyna Zielińska.