XI Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

W dniu 06.10.2021r. w naszej szkole obchodziliśmy XI Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia w ramach akcji, której organizatorem jest Wydawnictwo Karty Grabowskiego z Poznania.

Celem akcji jest propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki. Ma ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Akcja jest okazją dla uczniów do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości po wakacjach. Natomiast dorośli mogą dać przykład dzieciom – pokazując swoją świetną znajomość trudnych przypadków mnożenia.

W ramach obchodów Dnia Tabliczki Mnożenia uczniowie klas IV- VIII na lekcjach matematyki przystąpili do zadań wyznaczonych przez koordynatorów: Katarzynę Zielińską i Agnieszkę Lewaśkiewicz. Rozwiązywali łamigłówki matematyczne, rebusy oraz krzyżówki związane z tabliczką mnożenia. Ponadto swoją wiedzę mogli sprawdzić podczas egzaminu na Mistrza Tabliczki Mnożenia.

Tytuł Mistrza Tabliczki Mnożenia oraz dyplomy otrzymali:
• Julia Wądołek – uczennica klasy IV,
• Zuzanna Olkowska – uczennica klasy V,
• Magdalena Milewska – uczennica klasy VIIa,
• Anna Jóźwiak – uczennica klasy VIIb
• Krzysztof Paczkowski – uczeń klasy VIII.

Zwycięzcy oraz pozostali uczniowie, którzy zajęli II i III miejsce, trzymali drobne upominki ufundowane przez Radę Rodziców. Gratuluję wygranym i dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania po raz kolejny akcji w naszej szkole.

Katarzyna Zielińska