Wycieczka edukacyjno – poznawcza do Torunia

Dnia 21.10.2021 r. uczniowie klas 1-3 z samego rana dzielnie pożegnali rodziców na zbiórce przed szkoła i wspólnie z opiekunami wycieczki udali się do autokaru, aby wyruszyć w podróż do Torunia. Gdy szczęśliwie dotarli na miejsce swój dzień rozpoczęli od warsztatów na zamku pt. ,,Śladami legend Toruńskich’’, które zakończyło się ogniskiem z pysznymi kiełbaskami. Następnie cała grupa zwiedzała miejscowe zabytki znajdujące się w obrębie Starego Miasta m.in. Krzywa Wieża, Dom Mikołaja Kopernika, Rynek z zabytkowymi kamieniczkami i Ratuszem, katedra św. Janów. Na koniec wycieczki pozostała wizyta w największej atrakcji Torunia, czyli w jednej z piernikarni i udział w pokazie pieczenia toruńskich pierników. Wieczorem wszyscy szczęśliwi udali się w drogę powrotną do domu z przerwą na posiłek w Mc Donald’s. Dziękujemy pilotowi wycieczki oraz opiekunom za wspaniale spędzony razem dzień.

P. Mieśnikiewicz