Warto dbać o środowisko!

W gminie Czerwonka została przeprowadzona zbiórka elektrośmieci oraz akcja „Sprzątania świata.” W akcji powinni uczestniczyć wszyscy, którym nie jest obojętny los i wygląd naszego środowiska. W przeprowadzonych działaniach edukacyjnych brali udział dorośli mieszkańcy gminy Czerwonka, uczniowie Szkoły Podstawowej w Czerwonce, jak również Ci najmłodsi – przedszkolaki z Oddziałów Przedszkolnych. W podziękowaniu za zaangażowanie Wójt Gminy Czerwonka przekazał dzieciom z grup przedszkolnych zestaw do animacji: chustę animacyjną, tęczowy tunel animacyjny, kolorowe woreczki gimnastyczne z nadrukiem w postaci cyferek i emocji. Mamy nadzieję, że zestaw przyda się w czasie zabaw animacyjnych, dydaktycznych oraz w czasie zajęć korekcyjno-ruchowych.

I. Perzanowska

Uroczyste ślubowanie i pasowanie uczniów klasy pierwszej

25 października 2021 r. w naszej szkole odbyło się ślubowanie i pasowanie uczniów klasy pierwszej. Uroczystość ta to bardzo ważne wydarzenie nie tylko dla najmłodszych, ale również dla ich rodziców, którzy dzielnie tego dnia wspierali swoje pociechy.

Na uroczystość przybyli zaproszeni goście: Wójt Gminy Paweł Kacprzykowski, ks. Jerzy Szymołon, przewodnicząca Rady Rodziców Iwona Perzanowska, dyrektor szkoły Zbigniew Załęski oraz nauczyciele i uczniowie klas 0 – III.

W pięknie przystrojonym holu budynku B odświętnie ubrani i bardzo przejęci pierwszoklasiści przystąpili do prezentowania swoich umiejętności. Recytowali wiersze, śpiewali piosenki i odpowiadali na szereg bardzo ważnych pytań.

Doniosłą chwilą uroczystości było ślubowanie pierwszoklasistów i akt pasowania na ucznia Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Czerwonce, którego dokonał dyrektor szkoły Zbigniew Załęski. Od tego momentu pierwszaki należą już do społeczności uczniowskiej naszej szkoły. Dowodem są dyplomy pasowania na ucznia wręczone dzieciom przez wychowawczynię Annę Mroczkowską. W tej wyjątkowej chwili pan Dyrektor pogratulował dzieciom zaprezentowanych umiejętności, złożył życzenia wielu sukcesów w nauce. Do tych życzeń dołączył się Wójt Gminy. Na koniec pierwszoklasiści otrzymali upominki od zaproszonych gości.

Po zakończeniu części oficjalnej wszyscy uczestnicy zostali zaproszeni na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.

A. Mroczkowska