Wycieczka edukacyjna z programu ,,Poznaj Polskę” – Szlak Piastowski 25-26.10.2021 r.

Po dość długiej przerwie w podróżowaniu uczniowie z klasy V, VIIa, VIIb oraz VIII uczestniczyli w dwudniowej wycieczce Szlakiem Piastowskim. Uczestnicy wycieczki rozpoczęli zwiedzanie od stolicy Wielkopolski. Poznań z Ostrowem Tumskim, piękną starówką oraz wspaniałym, kolorowym o tej porze roku ogrodzie Botanicznym zachwycił wszystkich. Kolejny piękny dzień, to zwiedzanie Rezerwatu Archeologicznego w Biskupinie. Następnym punktem programu było Gniezno. Tu Uczniowie zwiedzili Wzgórze Lecha wraz z Katedrą WNMP. Po smacznym obiadku pełni wrażeń wyruszyliśmy w drogę powrotną do domu. Wycieczka zorganizowana w ramach projektu ,,Poznaj Polskę”.

Małgorzata Marcińczyk

Dziękujemy!

Dzieci z oddziałów przedszkolnych otrzymały od Wójta Gminy Czerwonka zestaw do animacji za co chcieliśmy serdecznie podziękować! W trakcie zajęć mieliśmy okazję wykorzystać tunel i chustę animacyjną do wspólnej zabawy. Dzieci były bardzo zadowolone i zaangażowane podczas zabawy z wykorzystaniem nowych oraz bardzo ciekawych rzeczy. Zabawa sprawiła nam wiele radości i wywołała uśmiechy na twarzach najmłodszych. Jeszcze raz serdecznie dziękujemy za tak przydatny zestaw. Dzieci z całą pewnością będą często korzystać z zestawu animacyjnego.

J. Żebrowska

Warsztaty ekologiczne – “Razem dbajmy o naszą planetę Ziemię”

W dniu 26 października 2021 r. uczniowie klas I-IV  uczestniczyli w warsztatach ekologicznych poświęconych tematyce dbania o środowisko naturalne, a przede wszystkim segregacji odpadów. Uczniowie wykonywali zadania, ćwicząc właściwą segregację śmieci, rozwiązywali quizy, zagadki, krzyżówki. Przypomnieli sobie pojęcie „recykling”, który służy ograniczeniu produkcji odpadów i powoduje powtórne wykorzystanie różnych substancji.

E. Kluczek