Witaminowe przyjęcie

Każde przyjęcie to super zabawa, dlatego dnia 28.10.2021 r. Grupa ,,0’’ postanowiła zorganizować przyjęcie witaminowe. Na początku cała grupa wysłuchała opowiadania na temat zdrowego odżywiania. Następnie zostały rozłożone talerzyki oraz witaminowe przysmaki, które są niezbędne na każdym przyjęciu. Kluczem programu było robienie warzywno-owocowych szaszłyków. Nasza kulinarna przygoda zakończyła się toastem i wypiciem lemoniady cytrynowej. Nie zabrakło zabawy przy rytmach dziecięcych hitów. Cóż to był za wspaniały dzień przepełniony uśmiechem.

Anna Rostkowska
Paulina Mieśnikiewicz

Warsztaty ,,Liczę się z energią”

W dniu 28.10.2021r na lekcjach matematyki odbyły się w naszej szkole warsztaty na temat: ,,Liczę się z energią” dla klas VIIa i VIIb. Organizatorem warsztatów była fundacja innogy w Polsce, która działa od 2005 r. Celem warsztatów było pokazanie uczniom prostych i skutecznych sposobów, dzięki którym mogą zmniejszyć zużycie energii elektrycznej w swoich domach.

Na warsztatach, które odbywały się na platformie Teams uczniowie dowiedzieli się o tym:
– Które urządzenia zużywają energię elektryczną?
– Co to jest klasa energetyczna?
– Ile kosztuje ładowanie smartfona w ciągu roku?
– Ile drzew potrzeba, by pochłonąć wytworzony przez Was dwutlenek węgla?
– Czy energia elektryczna może być ekologiczna?

Podczas warsztatów uczniowie otrzymali kalkulatory energii, na podstawie, których mogli wyliczyć dzienne zużycie energii w swoim domu. Sprawdzili również, jak można oszczędzać, wprowadzając do swojego życia proekologiczne nawyki, a także zdobyli wiedzę na temat odnawialnych źródeł energii.

Wszyscy uczniowie aktywnie i z dużym zaangażowaniem uczestniczyli w warsztatach.

Katarzyna Zielińska