Warsztaty ,,Liczę się z energią”

W dniu 28.10.2021r na lekcjach matematyki odbyły się w naszej szkole warsztaty na temat: ,,Liczę się z energią” dla klas VIIa i VIIb. Organizatorem warsztatów była fundacja innogy w Polsce, która działa od 2005 r. Celem warsztatów było pokazanie uczniom prostych i skutecznych sposobów, dzięki którym mogą zmniejszyć zużycie energii elektrycznej w swoich domach.

Na warsztatach, które odbywały się na platformie Teams uczniowie dowiedzieli się o tym:
– Które urządzenia zużywają energię elektryczną?
– Co to jest klasa energetyczna?
– Ile kosztuje ładowanie smartfona w ciągu roku?
– Ile drzew potrzeba, by pochłonąć wytworzony przez Was dwutlenek węgla?
– Czy energia elektryczna może być ekologiczna?

Podczas warsztatów uczniowie otrzymali kalkulatory energii, na podstawie, których mogli wyliczyć dzienne zużycie energii w swoim domu. Sprawdzili również, jak można oszczędzać, wprowadzając do swojego życia proekologiczne nawyki, a także zdobyli wiedzę na temat odnawialnych źródeł energii.

Wszyscy uczniowie aktywnie i z dużym zaangażowaniem uczestniczyli w warsztatach.

Katarzyna Zielińska