Dzień Kropki

29.10.2021 r. dzieci w naszym przedszkolu obchodziły Międzynarodowy Dzień Kropki. Na zajęciach uważnie wysłuchały opowiadania, jak to zwyczajna kropka zmieniła świat małej dziewczynki o imieniu Vashti oraz obejrzały film edukacyjny o kropce jak bardzo ważna jest jej rola w naszym życiu. Wspólnie bawiliśmy się również przy rytmach piosenki o kropce. Razem z Panią wykonaliśmy paluszkowe zabawy farbami, dzięki którym powstały przepiękne kropeczkowe obrazy, które zawisły w Galerii Naszych Prac. Młodsze dzieci wykonały wesołą rybkę i kaczuszkę, którą wykleiły kropkami z plasteliny a także bawiły się w zabawy przy użyciu chusty animacyjnej i tunelu. Na koniec otrzymaliśmy dyplomy i medale oraz wykonaliśmy pamiątkowe zdjęcie z gadżetami w kropkowanym stylu. Tego dnia nasze zabawy wypełnione były kolorowymi kropkami i uśmiechem od ucha do ucha.

Anna Rostkowska
Paulina Mieśnikiewicz