Udział w akcji „Szkoła do hymnu”

Szkoła Podstawowa w Czerwonce wzięła udział w akcji „Szkoła do hymnu”. 10 listopada 2021 roku o godzinie 11:11 uczniowie w klasach odśpiewali „Mazurka Dąbrowskiego” i obejrzeli prezentację przedstawiającą wydarzenia z historii Polski od III rozbioru w 1795 roku do odzyskania niepodległości 11 listopada 1918 roku. Uczniowie z okazji Narodowego Święta Niepodległości przygotowali kotyliony i okolicznościowe gazetki w klasach.

A. Śledziewski

11 LISTOPADA- ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

W dniu 10.11.2021r. dzieci z oddziałów przedszkolnych w celu upamiętnienia 103 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę o godzinie 11:11 odśpiewały hymn Polski.

Przedszkolaki w swoich salach z Paniami odbyły rozmowę na temat święta niepodległości. Dzieci wykonały przepiękne prace plastyczne związane ze świętem obchodzonym 11 listopada między innymi: flagę narodową, orła białego oraz mapę Polski. Obejrzały również film edukacyjny o święcie 11 listopada.

Justyna Żebrowska
Paulina Mieśnikiewicz