Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek obchodzony jest na całym świecie w listopadzie, dlatego w naszym przedszkolu dnia 16.11.2021 postanowiliśmy przenieść się choć na chwilę w ten bajkowy świat. Tego dnia każda grupa zorganizowała zabawy wymagające wykazania się znajomością treści bajek, tych znanych i mniej znanych, m.in. dzieci rozwiązywały zagadki, rozpoznawały bajkę po rekwizycie oraz po przeczytaniu fragmentu książki. Kolejnym punktem dnia była praca plastyczna przepełniona bajkowymi postaciami we wszystkich kolorach tęczy. Nie zabrakło zabaw ruchowy rozwijających motorykę dużą oraz malowania twarzy i dyplomów. Pamiętajmy, że czytając dzieciom bajki rozwijamy ich wyobraźnię, fantazję, pamięć i wzbogacamy słownictwo.

Paulina Mieśnikiewicz
Anna Rostkowska
Justyna Żebrowska
Bożena Pomiechowska

Próbny egzamin ósmoklasisty z Nową Erą

16 listopada 2021 r. uczniowie Szkoły Podstawowej w Czerwonce przystąpili do próbnego egzaminu ósmoklasisty z języka polskiego przygotowanego przez wydawnictwo Nowa Era. W kolejnych dniach zmierzą się z arkuszami obejmującymi umiejętności z zakresu matematyki oraz języka angielskiego. Powodzenia!