Światowy Dzień Mycia Rąk

W dniu 25.11.2021 r. odchodziliśmy Święto Światowego Dnia Mycia Rąk. Dzień ten jest obchodzony od 2008 roku, ma na celu uświadomienia dzieciom jak bardzo ważne jest mycie rąk i jak bardzo ważną rolę spełnia w naszym życiu. Ważne jest, aby wiedzieć jak duże ma znaczenie dla naszego zdrowia i życia. Mycie rąk chroni nas przed zakażeniem wieloma chorobami.

Dziś dzieci miały okazję rozmowy na ten temat ze swoimi Paniami oraz koleżankami i kolegami. Przedszkolaki wykonały doświadczenie z użyciem pieprzu (bakterie), mydła i wody. Dzięki temu zobaczyły, że gdy mamy czyste ręce to bakterie się odsuwają od naszych dłoni. Otrzymały również napompowane jednorazowe rękawiczki z narysowanymi bakteriami, a ich zadaniem było umycie rąk przy użyciu mydła i wody. Dzieci wykonały plakat i pracę plastyczną przedstawiającą ręce, na jednej były bakterie, drugiej mydełko. Przygotowały też prace czyste-brudne ręce. Następnie obejrzeli tematyczną bajkę oraz śpiewali piosenkę. Na sam koniec stworzyli mydełkowe laleczki. Na koniec dnia otrzymały dyplomy za udział w zajęciach.

Justyna Żebrowska
Paulina Mieśnikiewicz