“Skąd Mikołaj wie” – spotkanie teatrem w ramach projektu iTeatr TVP dla szkół

16 grudnia 2021r. W naszej szkole uczniowie klas I-III oraz dzieci z oddziałów przedszkolnych mieli możliwość obejrzenia spektaklu Internetowego Teatru TVP dla szkół „Skąd Mikołaj wie?” z Teatru Lalki i Aktora w Łomży Skąd Mikołaj wie? Odpowiedź na pytanie kryje się na strychu w domu małego Krzysia, gdzie swoje miejsce znalazły Miś, Pajac- niechciane zabawki. W oczekiwaniu na święta Bożego Narodzenia do zabawek dołączyła również Czarownica, która zostanie zaniesiona pod choinkę. Miś i Pajac pod wpływem wizyty nowej koleżanki postanawiają spróbować wydostać się ze strychu. Współcześnie, praktycznie nieograniczany dostęp do technologii i nowoczesnych zabawek sprawia, że bardzo szybko zapominamy o zabawkach i rzucamy je w kąt. Czasami jednak zdecydowanie ciekawiej jest tchnąć nowe życie w stare zabawki i sprawić, by w ich oczach znowu pojawiło się odbicie dziecięcego uśmiechu. Uczniowie i dzieci z naszej szkoły bardzo aktywnie i zaangażowaniem obejrzeli spektakl.

Justyna Żebrowska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Accessibility Toolbar