Projekt edukacyjny „Warcaby w mazowieckiej szkole”

W październiku 2021 roku pani Anna Mroczkowska uczestniczyła w szkoleniu w ramach projektu edukacyjnego „Warcaby w mazowieckiej szkole” realizowanego pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Mazowieckiego współfinansowanego przez samorząd Województwa Mazowieckiego. Jego celem było zwiększenie umiejętności logicznego i analitycznego myślenia, rozwijanie koncentracji uwagi i wyobraźni, wsparcie rozwoju społeczno – emocjonalnego uczniów oraz dostarczenie pedagogom innowacyjnych i efektywnych narzędzi do codziennej pracy.

Seminarium w Mazowieckim Samorządowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Ostrołęce prowadził pan Damian Reszka, prezes zarządu Polskiego Związku Warcabowego. Po zakończeniu zajęć nasza szkoła otrzymała pakiet materiałów edukacyjnych oraz sprzęt warcabowy, w skład którego wchodzi 15 kompletów warcabów dla uczniów, wkrótce też dostarczona zostanie warcabnica demonstracyjna.