Leśna choinka dla zwierząt

Choć zima ostatnimi czasy zdaje się być łagodniejsza niż dawniej, to wciąż trudny czas dla zwierząt, które mają bardzo ograniczone możliwości zdobycia pokarmu. Powinniśmy im pomagać, jednak należy to robić świadomie i umiejętnie, by dodatkowo im nie zaszkodzić. Dlatego też przedszkolaki postanowiły połączyć przyjemne z pożytecznym. Dnia 11.01.2022 r. wybrały się na magiczny, mroźny ale piękny spacer do lasu. Podziwiając zimowy krajobraz wybrały wspólnie największą choinkę, na którą powiesiły przysmaki dla zwierząt. Ziemniaki, kukurydza, jabłka, marchewki, buraki, ziarna – to wszystko ułożone przy drzewku wyglądało jak wielki nakryty stół. Wędrując leśnymi ścieżkami dzieci w skupieniu nasłuchiwały odgłosów zwierząt i ptaków oraz obserwowały las zimą. Wizyta w lesie przyniosła przedszkolakom nie tylko wiele wrażeń, ale przede wszystkim dostarczyła praktycznej wiedzy na temat zimowych potrzeb zwierząt.

Paulina Mieśnikiewicz
Anna Rostkowska