Światowy Dzień Śniegu

sypnij dużo śniegu,
żeby nam saneczki
nie ustały w biegu.

22 lutego obchodziliśmy w naszym przedszkolu Światowy Dzień Śniegu. Jego brak za oknem nie przeszkodził nam w świętowaniu tak wspaniałego białego dnia. Była to wspaniała okazja nie tylko do beztroskiej zabawy, ale i edukacji. We wszystkich salach królował kolor biały. Dzieci poznały właściwości śniegu, dowiedziały się skąd się bierze biały puch. Uczestniczyły w grach, zabawach, pracach plastycznych. Niestety zła pogoda przeszkodziła nam w zabawach na dworze. Mamy nadzieję, że ostatni tydzień lutego przyniesie nam chociaż jeden dzień prawdziwej zimy, abyśmy mogli ulepić bałwana, rzucać się śnieżkami czy też pojeździć na sankach. Nasz śnieżny dzień zakończyliśmy zabawą z chustą animacyjną oraz wykonaniem grupowego zdjęcia na pamiątkę.

Paulina Mieśnikiewicz
Justyna Żebrowska