Nasz przedszkolny ogródek w doniczce

Dnia 06.04.202r. w naszej grupie odbyły się zajęcia edukacyjne pt. “Od nasiona do rośliny”. Zajęcia miały na celu poszerzanie wiadomości dzieci na temat niezbędnych warunków do rozwoju roślin. Zagospodarowany kącik jest dla dzieci doskonałym miejscem do prowadzenia częstych badań, eksperymentów i obserwacji roślin. Przedszkolaki przygotowały niezbędne narzędzia oraz nasiona. Wspólnie postanowiły, że w ich kąciku będzie rosła rzeżucha, cebula i pomidory. Codziennie dbają o swoje roślinki podlewając je wodą. Dzięki temu mają możliwość, poznania cyklu rozwoju roślin. Ponadto uczą się systematycznej pielęgnacji podczas pełnienia codziennych dyżurów. Cierpliwie czekamy na możliwość spróbowania darów z naszego pięknego zielonego kącika.

Anna Rostkowska
Paulina Mieśnikiewicz

Dzień bez plecaka

6 kwietnia 2022 r. Samorząd Uczniowski zorganizował “Dzień bez plecaka” dla uczniów kl. I-VIII. Wzięło w nim udział 100 uczniów ze 114 obecnych tego dnia.  Nauczyciele docenili kreatywność – 37 uczestnikom wręczono gadżety przekazane przez Urząd Gminy w Czerwonce, a w wszyscy, którzy przynieśli “plecaki” otrzymali słodkie upominki.

A. Śledziewski