“Szkolny Turniej Gry w Warcaby” dla uczniów kl. IV-VIII

W dniu 21.04.2022 r. w Szkole Podstawowej w Czerwonce odbył się pierwszy „Szkolny Turniej Gry w w Warcaby” dla uczniów kl. 4-8 zorganizowany przez nauczyciela świetlicy pana Dariusza Krupińskiego. Wzięło w nim udział 28 uczniów i spotkał się z dużym zainteresowaniem. Uczestnikami na najwyższym poziomie okazali się uczniowie 8 klasy, zajmując trzy pierwsze miejsca. W wyniku rozgrywek Szkolnym Mistrzem Warcabów został Mikołaj Pszczółkowski, wicemistrzem został Bartosz Zabielski, na trzecim miejscu uplasował się Dominik Czyżewski, zaś czwarty był Brajan Górski z klasy 7.

Walka o miejsca w finale okazała się być bardzo trudna. Wszyscy byli zdania, że podobne turnieje trzeba organizować częściej. Finaliści zostali wyróżnieni okolicznościowymi dyplomami oraz nagrodami w postaci gier planszowych. Zapewne przyczynią się one do jeszcze większego zainteresowania tą metodą spędzania wolnego czasu i relaksu międzylekcyjnego.

Dariusz Krupiński