DZIEŃ KSIĄŻKI

W dniu 22.04.2022r. w naszym przedszkolu odbył się Dzień Książki. Dzieci w tym dniu miały okazję zapoznania się w etapami powstawania książki oraz zasadami korzystania z nich, podczas oglądania filmu edukacyjnego. W tym szczególnym dniu odwiedził nas Dyrektor Szkoły Pan Zbigniew Załęski, który przeczytał przedszkolakom bajkę pt. „ Żabi Król”.

Następnie dzieci wycinały i układały puzzle, na których był przedstawiony obraz książki oraz wyklejały plasteliną chłopca i dziewczynkę czytających książkę. Nie zabrakło też zagadek słownych i obrazkowych oraz gier. Pod koniec zajęć dzieci wykonały zakładkę do swojej ulubionej książki i otrzymały dyplomy.

Książki, które czytamy przenoszą Nas do innego świata, uczą nowych rzeczy. Należy pamiętać, że rozwijają myślenie i słownictwo, a także dostarczają wielu wspaniałych przeżyć.

Justyna Żebrowska
Bożena Pomiechowska
Paulina Mieśnikiewicz
Anna Rostkowska

XLIII Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla uczniów szkół podstawowych w roku szkolnym 2021/2022

22 kwietnia 2022 r. w Zespole Placówek Oświatowych w Sypniewie odbył się etap powiatowy Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla uczniów szkół podstawowych. Naszą gminę reprezentowali uczniowie kl. VIII Szkoły Podstawowej im. M. Konopnickiej w Czerwonce: Otylia Kluczek, Krystian Górski i Robert Wądołek, którzy zajęli V miejsce w klasyfikacji drużynowej “Grupy II”.

B. Szczygielska