Wycieczka Częstochowa-Kraków-Zator

Wyruszyliśmy w drogę bardzo rano, aby zdążyć na Mszę św. na Jasnej Górze, gdzie zostawiliśmy intencje o pomyślny egzamin dla klasy VIII. Był także czas na zwiedzanie Klasztoru , zdjęcia i zakup pamiątek. Zgodnie z planem mieliśmy odwiedzić Ogrodzieniec i wspaniałe ruiny zamku, niestety deszcz pokrzyżował nasze plany i ostatecznie odwiedziliśmy królewski Kraków. Smok Wawelski zionął ogniem, a Sukiennice zapraszały na zakupy. Nieco zmęczeni po całym dniu dotarliśmy do Ośrodka Caritasu w Zakrzowie i po smacznej obiadokolacji udaliśmy się na odpoczynek. Kolejny dzień pełen wrażeń i emocji. Byliśmy w Energylandii, gdzie uczniowie klasy VIII oraz VIIa i VIIb oddawali się zabawie korzystając z Hyperiona, Tsunami, Dragona czy Vikinga lub Zadry. Opiekunami grupy były p. B. Szczygielska, p. M. Tabor, p. P. Mieśnikiewicz oraz wychowawczyni klasy VIII M. Marcińczyk. Serdecznie dziękujemy Stowarzyszeniu Lokalna Grupa Działania “Zielony Szlak Niziny Mazowieckiej” i Wójtowi Gminy Czerwonka za wsparcie w organizacji wyjazdu dzieci.

Małgorzata Marcińczyk