Wycieczka kl. I-V do Wrocławia

Wrocław powitał nas piękną słoneczną pogodą. Po spotkaniu z przewodnikiem ruszyliśmy na zwiedzanie stolicy Dolnego Śląska. Pierwszym punktem zwiedzania było wrocławskie HYDROPOLIS, gdzie uczniowie mogli zobaczyć wodną drukarkę laserową i dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy na temat wody. Następnie przeszklonymi wagonikami kolejki linowej Politechniki Wrocławskiej POLINKA przedostaliśmy się na drugi brzeg Odry, aby zobaczyć Stare Miasto i wspaniałe zabytki oraz spotkać wszędobylskie krasnale – symbol miasta. Na obiadokolację i nocleg udaliśmy się do Świdnicy. Kolejnego dnia zwiedziliśmy Ogród Zoologiczny i Afrykarium, podziwiając zwierzęta i roślinność z kontynentu afrykańskiego. Następnym punktem programu było Kolejkowo – największa w Polsce makieta miasta wraz z pociągami, tramwajami przedstawiająca realne życie mieszkańców. Atrakcja znajduje się w najwyższym budynku Wrocławia SKAY TOWER. Uczestnikami wycieczki byli uczniowie z klasy V, IV, III, II oraz I wraz z opiekunami p. B. Kęszczyk, p. M. Klimkiewicz, p. A. Śledziewskim oraz p. M. Marcińczyk. Serdecznie dziękujemy Stowarzyszeniu Lokalna Grupa Działania “Zielony Szlak Niziny Mazowieckiej” i Wójtowi Gminy Czerwonka za wsparcie w organizacji wyjazdu dzieci.

Małgorzata Marcińczyk