Wycieczka Krutyń-Kadzidłowo-Ruciane Nida

Dziś kolejna grupa z naszej szkoły udała się na wycieczkę. Tym razem uczniowie z klasy I, II oraz III wraz z opiekunami p. A. Mroczkowską, p. P. Mieśnikiewicz, p. B.Kęszczyk oraz p. M. Marcińczyk odwiedzili Warmię i Mazury. Mazurski Park Krajobrazowy w Krutyni powitał nas deszczem, przed którym skryliśmy się w Muzeum Izby Przyrodniczej podziwiając zgromadzone tam eksponaty. Odwiedziliśmy również Ośrodek Rehabilitacji Bocianów. Kolejnym bardzo ciekawym punktem programu była wizyta w Kadzidłowie, gdzie znajduje się Park Dzikich Zwierząt. Niektóre z nich mogliśmy dotykać, głaskać i karmić. Widzieliśmy wilki, rysie, żurawie, sarny, łosie, jelenie oraz ptactwo typowe dla regionu Mazur. Następnie udaliśmy się do Rucianego Nidy, aby statkiem odbyć wspaniały rejs po Jeziorze Nidzkim. Na koniec jeszcze smaczny obiadek i droga powrotna do domu. Serdecznie dziękujemy Stowarzyszeniu Lokalna Grupa Działania “Zielony Szlak Niziny Mazowieckiej” i Wójtowi Gminy Czerwonka za wsparcie w organizacji wyjazdu dzieci.

Małgorzata Marcińczyk