Wycieczka do Kazimierza Dolnego

Tym razem wybraliśmy się na wycieczkę wspólnie z uczniami ze Szkoły Podstawowej w Płoniawach. Kazimierz Dolny powitał nas wspaniałą pogodą. Wraz z przewodnikiem ruszyliśmy na zwiedzanie tego urokliwego miasteczka nad Wisłą. Po krótkim zwiedzaniu była chwila na odpoczynek i smaczne lody, a następnie udaliśmy się do słynnej Piekarni Sarzyńskich, by wziąć udział w warsztatach podczas których poznaliśmy technikę wyrabiania słynnych kogutów z ciasta. Kolejny punkt programu to ruiny zamku, skąd rozlegał się cudowny widok na Wisłę. Następnie udaliśmy się meleksami do Wąwozu Korzeniowego, a na zakończenie wyruszyliśmy w piękny rejs po Wiśle. Kolejny wspaniały wyjazd za nami. Było świetnie.

Małgorzata Marcińczyk

DZIEŃ PRZYJACIELA

W naszym przedszkolu 09.06.2022r. obchodzony był Dzień Przyjaciela. Na początku była rozmowa na temat tego jaki powinien być przyjaciel, jakie powinien mieć cechy. Następnie wysłuchamy bajki „Przyjaciele”. Okazało się, że dzieci mają dużą wiedzę na temat przyjaźni. Wiemy również, że bardzo często przyjaźnie są zawierane właśnie w przedszkolu. Nie zabrakło też zabaw i zagadek związanych z Dniem Przyjaciela. Dzieci otrzymały postać człowieka i ich zadaniem było narysować swojego przyjaciela. Na koniec otrzymały kolorowanki przedstawiające przyjaciół.

Bożena Pomiechowska
Justyna Żebrowska