Udział w programie edukacyjnym “Zdrowo jem, więcej wiem” pod honorowym patronatem Małżonki Prezydenta RP Pani Agaty Kornhauser- Dudy

Głównym celem projektu było wykształcenie u dzieci postaw prozdrowotnych poprzez uczenie zasad zdrowego odżywiania oraz przekazywanie wiedzy na temat produktów służących zdrowiu i produktów dla zdrowia szkodliwych. Ważnym celem było również uświadomienie związku pomiędzy żywieniem, a występowaniem wielu chorób i dolegliwości oraz podkreślenie roli codziennej aktywności fizycznej w profilaktyce zdrowotnej. Starałyśmy się również kształcić rodziców, od których zależy całokształt stylu życia rodziny i przekonanie ich, że warto zadbać o zdrowe odżywianie i regularną aktywność fizyczną.

Udział w programie zakończył się rozdaniem dyplomów. W rankingu ogólnopolskim w edycji jesienno/wiosennej na 465 zerówek i klas I-III zajęliśmy 31 miejsce. To była wspaniała przygoda.

Paulina Mieśnikiewicz
Anna Rostkowska