Drugi ,, Szkolny Turniej Gry w Warcaby”

Dnia 24 listopada w Szkole Podstawowej w Czerwonce odbył się drugi ,,Szkolny Turniej Gry w Warcaby” dla uczniów kl. 4-8 zorganizowany przez pana Dariusza Krupińskiego. Turniej został rozegrany metodą wygrany z wygranym bez podziału na kategorie. W zawodach uczestniczyło łącznie 50 osób. Najtrudniejsza rozgrywka finałowa wyłoniła Szkolnego Mistrza Warcabów, którym została Anna Jóźwiak. Wszyscy poznaliśmy również wicemistrza Jakuba Głażewskiego. Na trzecim miejscu uplasowała się Paulina Perzanowska.

Warto podkreślić, że zorganizowany Szkolny Turniej Gry w Warcaby to nie tylko świetna zabawa, ale także trening pamięci i zasad gry fair-play. Dzięki tej popularnej grze planszowej uczniowie rozwijają umiejętność strategicznego myślenia oraz radzenia sobie z wygraną i porażką. Dodatkowo dzięki grze w warcaby trenujemy koncentrację, dyscyplinę a także cierpliwość.

Dziękujemy wszystkim za udział w naszym turnieju. Obiecujemy, że podobne konkursy będą organizowane częściej. Jesteśmy pewni, że ta forma rozrywki zwiększy zainteresowanie metodą spędzania wolnego czasu i relaksu międzylekcyjnego,jakim jest gra w warcaby.

Dariusz Krupiński