Warsztaty kulinarne pt. ,,Pieczemy Świąteczne Pierniczki”

,,Ojej cóż za zapach
cynamon, goździki
coś mi się wydaje,
że ktoś upiekł pierniki!”

Dnia 5 grudnia dzieci z klasy I poznały magiczny przepis na przepyszne świąteczne pierniczki. Z pomocą wychowawczyni Pani Anny Rostkowskiej oraz Pani Pauliny Mieśnikiewicz przygotowanie ciasta zajęło kilka minut. Dzieci wałkowały i wycinały pierniki różnych kształtów przy pomocy foremek. Nie zabrakło choinek, reniferów, misiów, dzwoneczków i gwiazdeczek. Po włożeniu wyciętych ciasteczek do piekarnika w całej szkole zaczął unosić się słodki, korzenny zapach. Wspólne pieczenie i dekorowanie pierniczków było doskonałą zabawą, Upieczonymi ciasteczkami poczęstowaliśmy nauczycieli oraz pracowników szkoły. Wszyscy byli zachwyceni ich wyjątkowym smakiem. To był super dzień, przepełniony magiczną atmosferą zbliżających się świąt.

Paulina Mieśnikiewicz