Bal karnawałowy w oddziałach przedszkolnych

8 lutego 2023 roku uczniowie klas I -III , klasa IV oraz klasa „0’ uczestniczyli w balu karnawałowym, który odbył się w budynku A Szkoły Podstawowej w Czerwonce. Zabawie uczniów towarzyszyły konkursy, skecze, które pozwoliły uczniom na przybliżenie i zdobycie wiedzy na temat obchodzenia karnawału w Polsce. Rodzice przygotowali słodki poczęstunek dla wszystkich dzieci. Uczniowie spędzili bardzo milo czas na zabawie.

Agnieszka Grochowska
Anna Mroczkowska
Anna Rostkowska
Małgorzata Kiełczewska
Paulina Mieśnikiewicz
Beata Kęszczyk

Gminne eliminacje XLV edycji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej – „Młodzież Zapobiega Pożarom”

W dniu 8 lutego 2023r. w Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Czerwonce odbyły się gminne eliminacje XLV edycji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej – „Młodzież Zapobiega Pożarom”, który miał na celu popularyzowanie przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej.

Uczniowie w dniu 25.01.2023 r. przeszli pierwszy etap – eliminacje szkolne, a tym samym zakwalifikowali się do kolejnej tury – eliminacji gminnych. Zaszczytne pierwsze miejsce w kategorii grupy I (kl I – IV) zdobył Mateusz Grabowski z kl. IV, w kategorii II (kl V- VIII) pierwsze miejsce zajęła Maja Chełchowska z klasy VIIIa. Uczniowie będą reprezentowali Gminę Czerwonka podczas eliminacji powiatowych, które odbędą się w dniu 15.03.2023 r. w Szkole Podstawowej w Różanie. Eliminacje gminne w części pisemnej w formie testu oceniała komisja w składzie: st. asp. Jarosława Janiszewskiego z KP PSP w Makowie Maz., Dariusza Szczygielskiego – komendanta Gminnego OSP w Czerwonce, Dariusza Zatońskiego – przedstawiciela Urzędu Gminy w Czerwonce, Agnieszki Lewaśkiewicz – pedagoga szkolnego ze Szkoły Podstawowej w Czerwonce. Wójt Gminy ufundował nagrody dla trzech pierwszych miejsc w każdej grupie wiekowej.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom turnieju.

A. Lewaśkiewicz