Program edukacyjny #Żyj dobrze

Nasza szkoła bierze udział w I edycji programu edukacyjnego „#Żyj dobrze”. Program dotyczy zdrowego stylu życia i adresowany jest do uczniów klas I-VIII. Główną ideą programu jest przypomnienie i uświadomienie, że mamy wpływ na nasze zdrowie, a wybory dokonywane każdego dnia warunkują jakość naszego życia. Przygotowany został przez ekspertów z Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Warszawie.

Wychodząc z założenia, że komunikacja międzypokoleniowa jest istotnym elementem edukacji zdrowotnej, działania programowe skierowane są do całej społeczności szkolnej: uczniów, rodziców i opiekunów, a także kadry pedagogicznej. Działania edukacyjne, podejmowane w ramach realizacji programu przyczynią się do kształtowania właściwych zachowań prozdrowotnych młodzieży i osób dorosłych w zakresie zdrowego stylu życia.

Aktywność fizyczna

Higiena – rodzice dzieci