Rajd Rowerowy Zielonym Szlakiem Niziny Mazowieckiej

19 maja 2023 roku uczniowie klas IV – VIII uczestniczyli w Rajdzie Rowerowym Zielonym Szlakiem Niziny Mazowieckiej zorganizowanym przez Lokalną Grupę Działania „Zielony Szlak Niziny Mazowieckiej”. Trasa wycieczki rowerowej liczyła około 10 km i wiodła przez wieś Czerwonka, Dąbrówka i Cieciórki, a jej celem była popularyzacja walorów przyrodniczych, krajobrazowych i historycznych naszej gminy oraz promowanie aktywnego spędzania czasu. Końcowym etapem rajdu było spotkanie integracyjne w Ranczo u Ambrożego. Nasi uczniowie mogli tam zjeść grillowane kiełbaski i skorzystać ze sprzętu sportowego. Największą atrakcją tego miejsca była możliwość obcowania ze zwierzętami takimi jak: alpaki, kozy i konie.

Hanna Żebrowska
Andrzej Śledziewski